به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مسلم ملیت، در نشست هم‌اندیشی با شرکت‌های زیرمجموعه مرکز رشد علم و فناوری شهرستان کنگان، اظهار داشت: مطابق با بند دوم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد به ایجاد اشتغال از طرح‌های دانش‌بنیان تاکید شده است. معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر افزود: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، مسلم ملیت، در نشست هم‌اندیشی با شرکت‌های زیرمجموعه مرکز رشد علم و فناوری شهرستان کنگان، اظهار داشت: مطابق با بند دوم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد به ایجاد اشتغال از طرح‌های دانش‌بنیان تاکید شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان خلاق و استارت‌آپ‌ها جهت توانمندسازی مددجویان از سیاست‌های امداد در سال جاری است و در این خصوص حمایت‌های ویژه‌ای صورت می‌پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این موضوع مستلزم شناسایی و غربال‌گری مددجویان،ارائه برنامه‌های آموزشی ویژه و اتصال مددجویان به شرکت‌های زیرمجموعه پارک‌های علم و فناوری است.

معاون اشتغال و خودکفایی با تشریح روش‌های همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: استفاده از بسته‌های تشویقی(  تسهیلات کارفرمایی و پرداخت حق‌بیمه سهم کارفرما) و همچنین استفاده از محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های به عنوان ابزار و تجهیزات طرح‌های مددجویان استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از مددجویان به عنوان کارآموز و نیروی کار جهت ارائه آموزش‌های ویژه با همکاری این شرکت‌ها نیز از دیگر زمینه‌های همکاری کمیته امداد با شرکت‌های دانش‌بنیان است.

در پایان این نشست جعفری مدیر مرکز رشد علم و فناوری کنگان ضمن تشریح وضعیت شرکت‌های مستقر در این مرکز، آمادگی لازم را جهت ارائه خدمات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اعلام کرد.

انتهای پیام/