سبزی:

حجت‌الاسلام محمد سبزی امروز دوشنبه نهم تیرماه در نشستی با جمعی از مدیران صنایع شهرستان ساوه که در اتاق بازرگانی دفتر ساوه واقع در شهر صنعتی کاوه تشکیل شد، با تاکید بر اینکه جلسات حوزه تولید و صنعت باید خروجی داشته باشد، اظهار کرد: اگر بخواهیم جهش تولید به معنای واقعی محقق شود باید جلسات مرتبط با حوزه تولید و صنعت خروجی مثبت داشته و در رونق تولید موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه تشکیل جلسات به صرف بیان گزارش و آمار و ارقام بی حاصل بوده و به سرانجام نمی‌رسد، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین پیش نیازها برای جهش تولید تقویت صادرات است و بر این اساس باید موانع پیش روی صادرات احصا و عارضه‌یابی شده و برای برون رفت آن تصمیمات راهبردی اتخاذ شود.

حجت الاسلام سبزی با تاکید بر اینکه بخشی از وقت و هزینه سرمایه گذاران و مدیران صنایع صرف انجام بروکراسی اداری می شود و در مسیر ساوه و زرندیه به مرکز استان به هدر می رود، افزود: نباید یک تولید کننده  برای هر کاری به مرکز استان مراجعه کند بلکه باید با  تفویض اختیارات استانی، مراجعه تولیدکنندگان به مرکز استان کاهش یابد. لازمه حمایت واقعی از صنعت و کشاورزی و تحقق جهش تولید رفع بروکراسی اداری است.

وی خواستار تشکیل کارگروه تخصصی مشکلات صنعت در شهرستان ویژه ساوه با همت انجمن مدیران صنایع و اتاق بازرگانی شد و افزود: علاج واقعه باید قبل از وقوع مشکلات انجام شود. شرایط کرونایی برخی چالش‌ها را در حوزه صادرات برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

این نماینده مردم در خانه ملت، اصلاح قوانین ناکارآمد و وضع قوانین راهگشا در حوزه صنعت و تولید را از رویکردهای مجلس یازدهم دانست و افزود: در حوزه تولید همه سوار یک کشتی هستیم و فارغ از جناح بازی و سیاسی‌کاری به دنبال تحقق جهش تولید خواهیم بود.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ساوه گفت: تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای تقویت تولید و ایجاد اشتغال، رویکرد دولت است تا جهش تولید به معنای واقعی محقق شود.

علی میرزایی: بازدید هفتگی از صنایع و تشکیل جلسات مستمر برای حل مشکلات صنعتگران شهرستان و پیگیری امور، از جمله اقدامات مهم دولت است تا بتوان مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را به طور دقیق رصد و برای برون رفت از آن سازوکار مناسب اتخاذ کرد.

وی صادرات محوری را لازمه جهش در تولید دانست و افزود: صنایع شهرستان ساوه در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور با حداکثر توان بر تقویت تولید، ایجاد اشتغال و صادرات اهتمام دارند و پیش قراولان صنعت کشور و سربازان اقتصاد مقاومتی هستند.

انتهای پیام