به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ارائه پیشنهاداتی در خصوص مقابله با این ویروس پرداخت. رئیس جمهور در این جلسه با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار کرد: در شرایط فعلی حتما باید وحدت بین همه قوا صورت گیرد. من در مجلس شورای اسلامی گفتم که […]

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ارائه پیشنهاداتی در خصوص مقابله با این ویروس پرداخت.

رئیس جمهور در این جلسه با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار کرد: در شرایط فعلی حتما باید وحدت بین همه قوا صورت گیرد. من در مجلس شورای اسلامی گفتم که پیوند ما را به پیروزی می‌رساند و اگر همه با هم پیوند لازم را داشته باشیم خداوند پیروزی را نصیب ما خواهد کرد.

روحانی افزود: سال ۹۹ سخت‌ترین سال کشور از لحاظ فشار اقتصادی دشمن و شیوع بیماری است. این هم در تاریخ کشور ما بی نظیر است. فشاری که از سال ۹۷ آغاز شد و در ۹۸ و در ۹۹ بیشتر شد و امروز شدیدترین فشار اقتصادی به کشور ما وجود دارد.

اهم اظهارات رئیس جمهور با به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* تاکنون کمتر بیماری انقدر روی اقتصاد و روابط بین الملل اثر گذاشته است. امروز شرایطی پیش آمده که در آمریکا ۲۵ درصد افزایش بیکاری دارند. کاهش تولید ناخالص ملی در تمام کشورهای صنعتی بزرگ قابل مشاهده است. برخی از مشاغل به طور کامل تعطیل شده‌اند. ضربه عظیمی به اقتصاد جهانی وارد شده است.

* ما تاکنون یک ریال از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم. در اروپا ببینید استقراض چه خبر است. بعنوان مثال در انگلیس ۲۷۳ میلیارد پوند استقراض کرده‌اند. این بیماری دنیا را به سمت مشکلات و گرفتاری متحول کرده است.

*کار وزارت بهداشت، بخش تولید، حمل و نقل، کشاورزی، صنعت، بانک مرکزی، اقتصاد و بورس ما افتخارآمیز است. من شهادت می‌دهم که مسئولان کشور ۶ ماه است که استراحت نکرده‌اند.

* امروز وقت دعوای مجلس و دولت و قوه قضائیه نیست، سه قوه باید کامل متحد باشند و یکدیگر را یاری کنند. مردم باید حضوری کامل در صحنه داشته باشند.

خبر در حال تکمیل است

۲۷۲۱۹